PROGRAM 2017

ZDE najdete to, co vás zajímá nejvíc: KOMPLETNÍ PROGRAM 18. ročníku. PÁTEK 20. ŘÍJNA, DK ŠUMPERK, 17:30 - 01:00

Milé marmelády, na vaše četná přání zveřejňujeme line up letošního Džemfestu, ať víte, kdy máte klábosit na baru a kdy pařit v sále :)

17.30 Otevření sálu
17.45 – 18.30 LEON
18.30 – 19.10 POKÁČ
19.10 – 20.20 TROCHA KLIDU
20.20 – 21.00 VOXEL
21.00 – 21.20 POKÁČ vs. VOXEL special set
21.20 – 23.00 TOMÁŠ KLUS
23.00 – 00.40 RYBIČKY 48

23.00 – 23.10 Losování výherců bluetooth repráků TDK

(uvedené časy jsou včetně zvukových zkoušek)

+ Míšovy míchačky, prodej fest věciček, Krtkova Kavalérie, absintová limonádka Jirky Láníka, drink soutěže, Kubíkovo pivní komando, Sport bar stage...
 

DOPROVODNÝ PROGRAM

> Pátek 13. října, místo upřesníme // 18.00
ZAHAJOVACÍ DŽEM UP VEČÍREK ve spolupráci s Jeseníky - SCR
Úvod Džemfestu patří již tradičně nejkrásnějším českým horám. V rámci celovečerního programu vás čeká výstava, koncert a degustace originálních pokrmů i nápojů v rámci iniciativy Ochutnejte Jeseníky...

> Středa 18. října, kavárna Pikola // 18.00, vstupné 20 Kč nebo zdarma*
KAVÁRENSKÉ DŽEMOVÁNÍ
Řízená degustace pálenek z Maršíkova + vernisáž výtvarného umění.

> Čtvrtek 19. října, Městská knihovna // 18.00, vstupné 80 Kč nebo 50 Kč*
POEZIE A HUDBA: DAGMAR VOŇKOVÁ
V rámci Džemfestu vystoupí v knihovně česká kytaristka, skladatelka a zpěvačka Dagmar Voňková. Proslavila se skvělou technikou hry na kytaru plnou experimentů. Jazyk jejich textů, způsob zpěvu, tvorba melodií a celkový přístup k písním v sobě spojuje divošké kořeny českého lidového umění a autorčinu nespoutanou hravost a hledačství. Nejstarší z českých písníčkářek po devíti letech letos vydala nové album, o kterém se dozvíte např. ZDE.

> Čtvrtek 19. října, kino OKO // 20.00, vstupné 90 Kč nebo 70 Kč*
ČEZ filmová scéna: MATRIX
Kultovní kultovka, legendární legenda, ikonická ikona! Vychutnejte si Matrix po dvaceti letech znovu ve filmové kvalitě na plátně kina a znovu se zeptejte sami sebe, jestli byste si vybrali modrou, nebo červenou pilulku :)

* Ceny s hvězdičkou platí při předložení vstupenky na hlavní program Džemfestu

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA:
Zajíc v pytli ukrýval hned čtyři písničkáře, včetně Tomáše Kluse

Populární šumperský festival Džemfest zveřejnil letošní program, který se odehraje 20. října v Domě kultury Šumperk. Skončila tak originální slevová akce Zajíc v pytli, během které si mohli fanoušci festivalu koupit vstupenku za poloviční cenu, aniž by ale znali program.

„Zajíce v pytli si koupilo rekordní množství 318 lidí, což je pro nás dobrá i špatná zpráva. Máme ohromnou radost, že máme tolik věrných fanoušků, kteří si koupí lístek na Džemfest, i když neznají program. Moc všem děkujeme za důvěru a podporu. Na druhou stranu tolik prodaných vstupenek za poloviční cenu je trhlina do rozpočtu akce, ale s tím si už holt musíme poradit,“ říká s úsměvem pořadatel Ondřej Polák.

A kdo že tedy byl pomyslným zajícem v pytli?

Letos program ovládnou písničkáři, v programu vystoupí hned čtyři - Tomáš Klus a jeho Cílová skupina, Peter Aristone s kapelou, Voxel a Pokáč. Z kapel budou na Džemfestu řádit Rybičky 48 a Leon.
„Věřte nebo ne, ale o vystoupení Tomáše Kluse jsme jednali celých šest let. Na Šumpersku zahraje poprvé od doby, kdy začal být slavný,“ uvedl Ondřej Polák. Další výjimečnou událostí má být podle pořadatelů vystoupení slovenského hitmakera Petera Aristoneho, který na Džemfest dorazí přímo z turné po Spojených státech. Tahákem letošního programu bude také show kapely Rybičky 48, která vyprodává kulturáky po celé republice a její hity v poslední době zaplnily český éter. Hudební fajnšmekři se pak mohou těšit na speciální společný recitál dvou nejvýraznějších osobností mladé písničkářské scény Voxela a Pokáče.

Line up šumperského festivalu doplní mladá talentovaná kapela Leon, která s aktuálním hitem Volný pád už třikrát vyhrála hitparádu hudební televize Óčko.

Džemfest chystá také bohatý doprovodný program, například filmové projekce či klubové koncerty.

Vstupenky jsou již v prodeji na www.dzemfest.cz.