Historie festivalu - plakáty

Podívejte se, jak vypadaly plakáty a program v proměnách času...

Džemfest vznikl v roce 2000 jako malý studentský happening v době, kdy se na Šumpersku nekonal jediný rockový festival. Při prvním ročníku byl Dům kultury vyprodaný a podobně úspěšný je Džemfest už dvacet let.

Vedle hlavní hudební scény nabízí Džemfest každý rok trochu jiný doprovodný program. Zajímavá je filmová scéna festivalu - v roce 2010 uvedla v republikové předpremiéře tehdy neznámý snímek Once s Markétou Irglovou v hlavní roli, která později získal za píseň k tomuto filmu Oscara. Džemfest uvedl i jiné významné premiéry, například dnes už kultovní snímek Česká RAPublika nebo filmový komiks Alois Nebel.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Džemfest každoročně navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži ochutnaly rockovou atmosféru v rámci našeho původního projektu Můj první fesťák. Při minulých ročnících přispívali návštěvníci Džemfestu na konto Stelinka a v hlavním programu vystoupila kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze.

V roce 2013 obdržel Džemfest Cenu Města Šumperk v kategorii Kultura.
V roce 2014 obdržel festival Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.