PROGRAM 2019

ZDE najdete to, co vás zajímá nejvíc: KOMPLETNÍ PROGRAM 20. ročníku. PÁTEK 18. ŘÍJNA, DK ŠUMPERK, 17:30 - 01:00

Milé marmelády, na vaše četná přání zveřejňujeme line up letošního Džemfestu, ať víte, kdy máte klábosit na baru a kdy pařit v sále :)

17.30 Otevření sálu
17.45 – 18.35 KOWALL COMPANY (vítěz soutěže Objev Radia Haná)
19.05 – 19.55 PETER ARISTONE
20.35 – 21.35 MAREK ZTRACENÝ
21.35 – 22.00 Překvapení
 
22.40 – 23.40 MANDRAGE
00.00 – 01.00 TROCHA KLIDU

(uvedené časy se mohou ještě měnit)
Změna programu vyhrazena.

+ Míšovy míchačky, prodej fest věciček, Krtkova Kavalérie, absintová limonádka Jirky Láníka, drink soutěže, Kubíkovo pivní komando, Sport bar stage...
 

DOPROVODNÝ PROGRAM

> Středa 18. září, Dům kultury - foyer // 19.00, vstupné 160 Kč nebo 220 Kč
CIRCUS PONORKA
Zkraťte si čekání na Džemfest a přijďte na jeho předkrm pro dobrou věc. Jedinečný jednočlenný „orchestr“ Circus Ponorka je originální nu-folková one man show Jana Ponocného, autora divadelní a filmové hudby (Perfect Days, Mamas & Papas, Revival, Andělé všedního dne, Dabing Street). Na pódium přijde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci...
Dobročinný koncert pro RACHOT připravujeme společně s Domem kultury Šumperk a PONTISem u příležitosti společných 20. narozenin našeho festivalu i největšího poskytovatele sociálních služeb v Olomouckém kraji. FB událost ZDE

> Úterý 1. října, jižní křídlo Domu kultury // 19.00, vstup zdarma
OMLOUVÁME SE!
Vernisáž kompilační výstavy plakátů k Džemfestu, které v uplynulých 20 letech proslavily šumperský festival po celé republice. 

> Čtvrtek 17. října, Johns Bar // 19.00, vstup zdarma
DŽEM UP: COCONUT DJs 
OFFICIAL WARM UP. Doraz se svou partou, přijměte challenge a vyhrajte vstupenky na Džemfest. K tanci i poslepu zahrají Coconut DJs. 

> XXX. září, Dům kultury // 19.00, vstupné 120 Kč nebo 90 Kč*
ČEZ FILMOVÁ SCÉNA
Projekce nějaké filmové vychytávky, kterou ještě nemáme potvrzenou :)

* Ceny s hvězdičkou platí při předložení vstupenky na hlavní program Džemfestu

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Jubilejní Džemfest zveřejnil program 20. ročníku

Šumperský festival Džemfest oslaví v říjnu dvacáté narozeniny. Jubileum připomene série akcí, například kompilační výstava kontroverzních plakátů, které festival proslavily po celé republice. Hlavní hudební program bude nabitý hity.

„Chvíli jsme přemýšleli, že na jubilejní ročník Džemfestu pozveme nějakou pecku ze zahraničí, abychom dali výročí lesk. Ale pak jsme si připomněli, že největším bohatstvím festivalu jsou jeho návštěvníci. To oni dělají z festivalu úžasnou událost, ne cirkus na pódiu. Proto jsme pozvali takové interprety, se kterými si lidi zazpívají spoustu známých českých hitovek a užijí si fajnový narozeninový večírek,“ řekl za pořadatele Tomáš Drenka.

Hlavní program v Domě kultury Šumperk vypukne v pátek 18. října a nabídne koncerty kapel Mandrage a Trocha klidu. Vystoupí také zpěváci Marek Ztracený a Peter Aristone. 

„Skupina Mandrage přiveze zbrusu novou show a samozřejmě i své velké hity jako Hledá se žena nebo Šrouby a matice. Koncert Marka Ztraceného bude zcela exkluzivní! Půjde o jeho jediný letošní sálový koncert před tím, než v únoru vystoupí v pražské o2 aréně,“ uvedl Tomáš Drenka.

Džemfest kromě hlavního večera v pátek 18. října chystá nabitý doprovodný program. Ten nabídne třeba filmovou scénu, výstavu plakátů z historie festivalu nebo speciální narozeninový večer ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Pontis, která letos slaví stejně jako Džemfest 20. narozeniny.

Vstupenky na festival, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk nebo online na www.dzemfest.cz.